Stir-fry


Stir-fry uważam za danie idealne. Jest szybkie, tanie i pyszne. W tej wersji jest też super pożywne. Bok choy jest bombą antyoksydantów, witaminy A i wapnia. Do tego jest delikatna w smaku i świetnie komponuje się z sosem sojowym i orientalnymi przyprawami. Do tego porcja białka w postaci tofu i węglowodany z makaronu. Aż trudno uwierzyć, że może być jednocześnie tak zdrowo i pysznie.

I think stir-fry is perfect dish. It's quick, cheap and delicious. In this case it's also super nutritious. Bok choy is a bomb of antioxidants, vitamin A and calcium. It's also has mild taste that goes relly well with soy sauce and oriental spices. Add to that some protein from tofu and carbs from noodles. It's hard to believe that it can be so healthy and so tasty at the same time.



Składniki (na 2 osoby):
-200g tofu
-2 marchewki
-2 małe główki bok choy
-150-200 g makaronu (ja używam makaronu z brązowego ryżu, ale sprawdzą się każde noodle)
-2 ząbki czosnku
-1-2 cm korzenia imbiru
-sos sojowy
-olej do smażenia

Przygotowanie:
1. Tofu pokroić w kostkę i zamarynować w sosie sojowym. Marchewkę pokroić w słupki, a bok choy posiekać. 
2. Makaron ugotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Żeby się nie sklejał można do wody dodać odrobiny oleju, np. sezamowego.
3. Na woku albo patelni podsmażyć posiekany czosnek i imbir. Dodać do nich najpierw tofu, a potem warzywa. Po kilku minutach wymieszać z makaronem i dodatkowo doprawić sosem sojowym. 
4. Ja swoją porcję dodatkowo polałam sosem orzechowym, który został mi po robieniu spring rollsów i doskonale wkomponował się także w to danie.

Ingredients (for 2):
-200g tofu
-2 carrots
-2 bok choys
-150-200g of noodles (I use brown rice noodles but any kind will work)
-2 cloves of garlic
-1-2cm of fresh ginger
-soy sauce
-oil for frying

Method:
1. Cut tofu into cubes and marinate in soy sauce. Julienne carrot and raughly chop bok choy.
2. Cook noodles according to instrucion on the packaging. To prevent them from sticking together you can add a little bit of oil into the water (eg. sesame oil).
3. Heat up some oil on frying pan or a wok and add chopped garlic and ginger. Add marinated tofu and after a while all the veggies. After a couple of minutes stir in noodles and add some soy sauce.
4. I put some leftover peanut sauce from this recipe on my portion and it was delicious.

Komentarze